Uspešno se je zaključilo 10. mednarodno tekmovanje Ali je kaj trden most?!, ki je med 6. in 8. majem 2019 potekalo na Fakulteti za gradbeništvo, prometno inženirstvo in arhitekturo Univerze v Mariboru. Tekmovanja se je udeležilo 21 ekip iz univerz in srednjih šol iz štirih različnih držav. Veseli smo, da tekmovanje iz leta v leto raste. V okviru tekmovanja smo pripravili tudi dve predavanji iz prakse dr. Viktorja Marklja iz podjetja Ponting d.o.o. in prof. dr. Milana Kuhte, ki sta še bolj podkrepila znanje udeležencev.
Tekom tekmovanja smo se sprehodili tudi po ulicah Maribora in si ogledali njegove znamenitosti. Ob večerjah smo se družili ter krepili medsebojne odnose in nadaljnje mednarodno sodelovanje.

Sodelujoči na 10. jubilejnem tekmovanju:

• Fakulteta za gradbeništvo, prometno inženirstvo in arhitekturo, Univerza v Mariboru
  • Fakulteta za elektrotehniko, računalništvo in informatiko, Univerza v Mariboru
  • Fakulteta za gradbeništvo in geodezijo, Univerza v Ljubljani
  • Fakulteta železnice, ceste in mostove, Tehniška univerza za gradbeništvo v Bukarešti
  • Fakulteta za gradbeništvo in arhitekturo, Univerza v Nišu
  • Oddelek gradbeništvo in arhitekturo, Državna univerza v Novem Pazarju
  • Fakulteta za gradbeništvo, arhitekturo in geodezijo, Univerza v Splitu
  • Srednja gradbena, geodetska in okoljevarstvena šola Ljubljana
  • Gimnazija Krško, Šolski center Krško-Sevnica
  • Srednja poklicna in strokovna šola Krško, Šolski center Krško-Sevnica
  • Šola za strojništvo, geotehniko in okolje, Šolski center Velenje